Home Buy now! Contact Us Site Map Payments
MIKHAIL TOMBAK
MARIA TREBEN
HOW TO ORDER
FREE EBOOKS
OTHER RESOURCES
Search
  Go

Blog / Oct 22, 2021
Feb 04/09
Disease in a Bottle
Jan 30/09
The Art of Staying Young
Nov 18/08
Our Attitudes and Aging
Nov 03/08
INABILITY TO LIVE A BLISSFUL LIFE
May 27/08
Large intestine cleansing
Oct 29/07
Look after your health as carefully and tenderly as you look after your car.
Oct 22/07
We are what we eat
Oct 18/07
Less flour - more power
Oct 09/07
The truth about meat – the time bomb
Oct 04/07
CHEAP CANCER CURE?
Oct 01/07
Disease in a Bottle
Sep 25/07
The Danger of Refined Foods
May 16/07
INCORRECT BREATHING
Mar 26/07
Factors Causing Damage to our Health
All news

Pytania i odpowiedzi ze spotkania z dr. hab. Michalem Tombakiem w Toronto ( 3 października 2003)

1. Jak wyleczyć fobie u 21 letniego chłopaka?

Najbardziej skuteczne jest leczenie przez hipnozę. Najlepiej udać się do psychoterapeuty, który zna metody leczenie hipnozą.(Proszę również zapoznać się z ćwiczeniem opisanym na stronie 242 książki „Droga do Zdrowia”.)
Wszelkiego rodzaju nerwozy są związane z niewydolnością pracy wątroby, bo ona steruje emocjami. Oprócz wyżej wymienionych metod należy oczyścić wątrobę (patrz czyszczenie wątroby strona 200, w książce „Czy można żyć 150 lat?")

2. Jak wyleczyć chorobę jelita grubego (colitis), rozwolnienie, krwawienia?

Można stosować kilka metod leczenia
Najbardziej skutecznymi są:

 • Krótkotrwałe posty (strona 64 „Czy można żyć 150 lat?")
 • Sokoterapie (strona 87 „Czy można żyć 150 lat?")
 • Czyszczenie jelita grubego (strona 194 „Czy można żyć 150 lat?")
 • Prawidłowe łączenie pokarmów według tabeli na stronie 108 książki „Czy można żyć 150 lat?"

Artykuły pochodzenia roślinnego powinny być bardzo dokładnie przeżuwane. W miarę możliwości należy wyłączyć z pokarmu artykuły mleczne (oprócz żółtego sera i masła) oraz produkty z zawartością białka zwierzęcego.

Nie zgadzam się z opinią, że w przypadku schorzenia colitis nie można spożywać warzyw i owoców.

Ze względu na to, że wątroba ma ogromny wpływ na pracę układu pokarmowego należy przeprowadzić jej czyszczenie minimum 2-3 razy (strona 200 „Czy można żyć 150 lat?")

3. Czy istnieje możliwość na utrwalenie niektórych ćwiczeń opisanych w kiążce na kasecie video?

Od lat walczę z piratami, którzy podrabiaja moje książki.  Z kasetami byłoby jeszcze gorzej. Do treści zawartej w książce „szedłem drogą” ciężkiej pracy i wyrzeczeń.  Dlatego radzę dobrze zapoznać się z ćwiczeniami opisanymi w książce lub zapraszam na turnusy oczyszczania organizmu, gdzie będziecie w ciągu „24 godzin pod moją kontrolą i opieką”. W trakcie spotkań będziecie mogli postawić wszystkie kropki nad i dotyczące stanu Waszego zdrowia.

4. Bolą mnie bardzo pięty nóg. Mam wkładki, ale one nic mi nie pomagają. Już drugi rok szukam pomocy. Noszę wygodne buty.

Może pani zastosować dwie metody:

a)Oczyścić układ kostny ("Czy można żyć 150 lat?",  Strona 210)
b) Drugi przepis: W miskę wsypać 1 kg soli i zalać pół litrem wódki lekko podgrzanej. (Nie mieszać!). Następnie włożyć obie stopy do miski i przykryć ręcznikiem. Zabieg trwa 20-25 minut. Po zabiegu nie wycierać i nie moczyć nóg przez godzinę. Kurację powtórzyć 3-4 razy w miesiącu.

5. W jaki sposób wyleczyć bakterie żołądkową ( H-pyboly) oraz candide (drozdzyce) - obie te choroby występują u jednej osoby.

 • Po pierwsze stosować krótkotrwale posty (strona 64 „Czy można żyć 150 lat?")
 • Po drugie oczyścić jelito grube (strona 194 „Czy można żyć 150 lat?")
 • Po trzecie w ciągu dwóch tygodni pić rano na czczo 150 gramów swieżo wycisnietego soku z ziemniaków. Po wypiciu soku z ziemniaka na 30 minut położyć poduszkę elektryczną w okolicy żołądka.

6. Z czym jest związany płynny wyciek z nosa ( katar) w okresie jesieni i zimy, kiedy jest zimno?

Organizm ma kilka systemów oczyszczania. Największe obciążenie przy oczyszczaniu organizmu jest na wątrobę, płuca i skórę. Jeżeli nie są one w stanie skutecznie „wyczyścić” organizmu to oczyszczanie następuje prze drogi nosowe. Dzieje się tak przeważnie na wiosnę i jesień bo to jest okres kiedy wątroba jest najbardziej osłabiona.

7. Na ile produkty (owoce i warzywa) genetycznie zmieniane są szkodliwe dla zdrowia?

Po pierwsze jestem przeciwnikiem poprawiania mądrości natury. To nigdy nie jest bezpieczne.
Po drugie nie chodzi o szkodliwość produktów lecz o brak ich wartości odżywczych.
Żeby zrozumieć różnice miedzy naturalnymi i genetycznie zmienionymi produktami wystarczy porównać różę wyhodowana przez sadownika i różę sztucznie wyprodukowaną w zakładach chemicznych. Myślę ze każdy bez trudu jest w stanie zauważyć tę różnice.

8. Mężczyzna 34 lata. Ma skrzepy koło wątroby. Już trzy miesiące leczy ale chudnie i ma okropne bóle. Trzy żyły mocno zatkane.

 • Posty
 • Sokoterapia szczególnie marchew i burak (4:1)
 • Czyszczenie wątroby

9. Jak wyleczyć/zatrzymać degeneracje siatkówki? Objawy: Uczucie powiększenia (napuchnięcia) gałki oka, ból gałki oka, zniekształcenie obrazu, uczucie piasku w dolnej powiece.

Według medycyny tybetańskiej oczy są kwiatem wątroby.
Po pierwsze, przy każdym zaburzeniu wzroku należy oczyścić wątrobę (strona 200 „Czy można żyć 150 lat?)
Po drugie przygotować krople: 2 mililitry przegotowanej wody plus 2 mililitry miodu. Wszystko wymieszać i trzymać w lodówce. Zakrapiać po jednej kropli na noc dopóki się nie skończy. Przy dobrym wyniku powtórzyć.
Po trzecie wyczyścić naczynia krwionośne (strona 214 „Czy można żyć 150 lat?)

10. Mamy 17 letniego syna, którego jednostkę chorobową podciągnięto pod autyzm połączony z opóźnieniem rozwoju (rozwój fizyczny w normie). Próbowaliśmy rożnych możliwych dróg. Czy widzi Pan możliwość pomocy dla naszego syna. Jeżeli tak, to co powinniśmy robić.

Na tak poważne pytanie nie mogę odpowiedzieć kilkoma zdaniami i przepisami. Likwidacja tej dolegliwości wymaga całego szeregu skomplikowanych, kompleksowych ćwiczeń i przepisów.

Co stosować przy zaawansowanej miażdżycy tętnic?

Po pierwsze zrozumieć przyczynę i dlatego zapoznać się z treścią mojej książki i stosować wskazówki w niej zawarte. Jeżeli z jakiś powodów nie jesteście w stanie tego zrobić to stosować:

 • Nalewkę czosnkowa
 • Oczyścić wątrobę
 • Mniej jeść i więcej się ruszać
 • Kuracja cytrynowa

Jak zlikwidować cystę na jajniku?

Przy cyście na jajniku bardzo dobrze stosować urynoterapie a ściślej mówiąc mikrolewatywe z gotowanej uryny. Przepisy jak to robić będą w nowej książce lub na turnusach oczyszczania organizmu.

Ciągle mi dokucza opryszczka wargi?

Opryszczka wargi przeważnie następuje wtedy gdy jest deficyt w organizmie żelaza. Należy wzbogacić dietę w kaszę gryczaną oraz  sok z marchwi, buraka, jabłek, szpinaku i granatów.

Córka zażywa narkotyki, chorowała na bulimię i anoreksję, i prawdopodobnie dalej na to cierpi, ale do tego się nie przyznaje. Teraz popadła w alkoholizm. Jak mogę jej pomoc. Wygląda jakby była opętana.

Prawdopodobnie organizmowi dziecka brakuje naturalnych stymulatorów. Organizm nie jest w stanie samodzielnie się regenerować.
Aby pozbyć się wyżej wymienionych nałogów należy przede wszystkim oczyścić ciało z toksyn (rozdział "Całkowite Oczyszczanie Organizmu). Kiedy organizm będzie oczyszczony zacznie oczyszczać się „dusza”. To wszystko jednak jest możliwe tylko pod warunkiem, ze osoba cierpiąca sama tego będzie chciała.
Czy osoba jest opętana można sprawdzić ale internet nie jest miejscem na opisywanie tych sposobów, dlatego radzę zwrócić się do egzorcysty.

Produkuję dużo flegmy i nie mogę się jej pozbyć.

Przede wszystkim należy oczyścić organizm (strona 188 „Czy można żyć 150 lat?") samemu albo na turnusach oczyszczania organizmu.
Zrezygnować albo ograniczyć produkty mlecze z wyjątkiem żółtego i białego sera, masła.  Ograniczyć spożycie białka zwierzęcego i stosować krótkotrwale posty.

Turnusy oczyszczania z Michalem Tombakiem w Kanadzie i w Polsce

Ksiazki Michala Tombaka


Unsubscribe
October, 22 
Copyright © Healthy Life Press Inc. 2000 -2020. All rights reserved.