Home Buy now! Contact Us Site Map Payments
MIKHAIL TOMBAK
MARIA TREBEN
HOW TO ORDER
FREE EBOOKS
OTHER RESOURCES
Search
  Go

Blog / Oct 22, 2021
Feb 04/09
Disease in a Bottle
Jan 30/09
The Art of Staying Young
Nov 18/08
Our Attitudes and Aging
Nov 03/08
INABILITY TO LIVE A BLISSFUL LIFE
May 27/08
Large intestine cleansing
Oct 29/07
Look after your health as carefully and tenderly as you look after your car.
Oct 22/07
We are what we eat
Oct 18/07
Less flour - more power
Oct 09/07
The truth about meat – the time bomb
Oct 04/07
CHEAP CANCER CURE?
Oct 01/07
Disease in a Bottle
Sep 25/07
The Danger of Refined Foods
May 16/07
INCORRECT BREATHING
Mar 26/07
Factors Causing Damage to our Health
All news

Michal Tombak "Czy Mozna Zyc 150 lat?"

Błędy, które powodują nadwagę

Co robić, żeby schudnąć

Wielki Wiktor Hugo pisał: jeżeli człowiek czegoś nie rozumie, nigdy tego nie osiągnie. W odniesieniu do nadwagi to oznacza, że jeżeli nie rozumiecie błędów, które ją spowodowały, nigdy nie schudniecie. Teraz proszę czytać uważnie, każdy z niżej opisanych błędów, które w dużym stopniu są przyczyną waszej nadwagi. Postarajcie się je wyeliminować, ze swojego codziennego życia. Wyniki, które otrzymacie was miło zaskoczą. Z kiedyś otyłego człowieka zostanie tylko imię i nazwisko.

Błąd numer jeden Przyzwyczajenie do szybkiego jedzenia - pośpiech podczas jedzenia, złe przeżuwanie pokarmu, zakłóca proces trawienia. Pokarm nie jest trawiony całkowicie i odkłada się w postaci tłuszczu. Żeby się pozbyć tego przyzwyczajenia należy przyjąć jako zasadę, że każdy kęs pokarmu powinien być przeżuty minimum 50 razy.

Błąd numer dwa Przyzwyczajenie do picia podczas posiłków - prowadzi do zaburzeń funkcjonowania układu pokarmowego i hormonalnego. Kto je w ten sposób tyje nawet od wody. Proszę się przyzwyczajać do picia na 20 minut przed jedzeniem, lub 1 - 1,5 po jedzeniu.

Błąd numer trzy Przyzwyczajenie do jedzenia produktów mącznych i słodyczy - skrobia, znajdująca się w produktach mącznych zmniejsza (zakleja) powierzchnię ssącą (wchłaniającą) przewodu pokarmowego, sprzyja powstawaniu w organizmie nadmiaru śluzu, a słodki smak, który mają produkty spożywcze, powoduje zwiększanie masy ciała. Proszę zamienić słodycze na suszone owoce, pestki (np. słonecznika, dyni...) i niedużą ilość orzechów.

Błąd numer cztery Przyzwyczajenie do częstego jedzenia lub ciągłego żucia - jak tylko coś trafia nam do ust, język jako organ smaku, przekazuje polecenie do mózgu i od razu włącza się wiele różnych mechanizmów, wśród których jest i mechanizm obronny. Przecież język nie może od razu stwierdzić, czy to co trafiło, to „trucizna” czy pożywienie. Dlatego też, leukocyty, które chronią nas przed chorobami ,,porzucają swoją pracę” w zakresie leczenia i oczyszczania organizmu i szybko zaczynają się zbierać przy żołądku, do którego powinien trafić pokarm. Jeśli ich „usługi” się nie przydały, znów zaczynają się zajmować „swoją robotą”. Ale gdy nadejdzie nowa porcja pożywienia wszystko powtarza się od początku. W wyniku takiej wyczerpującej pracy leukocyty nie spełniają nałożonych na nie obowiązków w zakresie obrony organizmu. Właśnie dlatego, po pierwsze podczas epidemii np. grypy ci, którzy przyzwyczaili się ciągle żuć chorują w pierwszej kolejności, a po drugie układ enzymatyczny od takiej pracy zaczyna produkować zbyt słabe enzymy trawienne. Proces trawienia jest upośledzony, w rezultacie czego w organizmie zamiast wody i dwutlenku węgla powstaje tłuszcz, który się gromadzi w tkance tłuszczowej. (Nawiasem mówiąc, dotyczy to również tych, którzy nieustannie żują gumę.)

Błąd numer pięć Przyzwyczajenie do niewłaściwego łączenia produktów – do strawienia różnych grup produktów są wydzielane różne enzymy. Nieprawidłowe łączenie produktów z czasem osłabia aparat enzymatyczny. Pokarm jest trawiony z trudem. Część pokarmu zaczyna gnić, a część - organizm przekształca w tłuszcz.

Błąd numer sześć Przyzwyczajenie do leżenia po jedzeniu - zmiana pozycji pionowej ciała na poziomą „włącza” mechanizmy, które działają podczas snu i wtedy proces trawienia pokarmu odchodzi na „drugi plan”. Pokarm nie jest trawiony, tylko zamieniany w tłuszcz. Po jedzeniu najlepiej dla organizmu jest pochodzić na piętach, (jeśli jest taka możliwość). To zapewni dodatkowy dopływ krwi do żołądka, co powoduje lepsze trawienie

Błąd numer siedem Przyzwyczajenie do siedzącego trybu życia - W ciągu dnia powinno się wykonywać nie mniej niż 1000 różnorodnych, w miarę intensywnych ruchów. W trakcie obciążenia fizycznego organizmu potrzebna jest energia, która przeważnie jest brana z tkanki tłuszczowej.

Błąd numer osiem Przyzwyczajenie do jedzenia podczas oglądania telewizji - Jedzenie jest procesem intymnym. Nie na próżno starożytni dietetycy radzili, aby człowiek jedzący był „głuchy i niemy”. Jeśli się je i ogląda telewizję, to mózg nie wie co ma robić, przerabiać informację idącą z ekranu lub kierować procesem trawiennym. W wyniku takiego dylematu proces trawienia jest zakłócony i je się wtedy więcej.

Błąd numer dziewięć Przyzwyczajenie do jedzenia w stanie poddenerwowania - Jeśli jesteście zdenerwowani nigdy nie jedzcie, bo będziecie jeść bez umiaru. Wątroba w pierwszej kolejności reaguje „na stres” i przy tym następuje gwałtowne zwężenie dróg żółciowych. Żółć nie dociera do jelita cienkiego i pokarm będzie niestrawiony.

Błąd numer dziesięć Przyzwyczajenie do jedzenia przed snem (nocą) - nocą organizm śpi. Wszystkie procesy są skierowane na regenerację komórek i odbudowywania sił. Energia „uszła” z organów trawiennych. Nocny pokarm oprócz tłuszczu, kamieni w wątrobie i nerkach - nic nie daje. Błąd numer jedenaście Przyzwyczajenie do jedzenia produktów rafinowanych i gotowanych. Te produkty są pozbawione naturalnych witamin, mikro i makro-elementów. Jedynie, co organizm może z nich wziąć – to „puste” kalorie, a one nie sycą. Stąd nawet przy obfitości pożywienia odczuwa się ciągle głód, który trzeba zaspokoić, a to oznacza, że trzeba znowu jeść. W rezultacie jemy 5 - 10 razy więcej, niż powinniśmy.

Teraz zrozumieli Państwo, że fizjologiczną przyczyną otyłości jest utrata przez organizm zdolności przetwarzania i przyswajania pokarmu, dlatego on zaczyna go magazynować w postaci tłuszczu na szyi, biodrach, udach, brzuchu, itd. Przyczyny psychologiczne są bardziej skomplikowane. Jednak najważniejsze jest zrozumienie tego, że otyłość jest chorobą, której w żaden sposób nie wolno tolerować!!! Teraz znacie Państwo przyczyny, które spowodowały nadwagę, jeśli je zlikwidujecie - przestaniecie tyć.

Jak schudnąć

Żeby zlikwidować nadwagę, która już jest należy:

Kontynuuj czytanie na stronach 60-64 ksiazki "Czy mozna zyc 150 lat" Michala Tombaka.

Zakup "Czy Mozna Zyc 150 lat?"

Wroc do poprzedniej strony


Unsubscribe
October, 22 
Copyright © Healthy Life Press Inc. 2000 -2020. All rights reserved.